Lokalizacja

O lokalizacji w skrócie

Bogucianka – znajduje się w południowej części Krakowa 13 km od Rynku Głównego w Krakowie (około 25 minut jazdy samochodem), 5 km od centrum miasta Skawina (około 7 minut jazdy samochodem). Pod względem administracyjnym należy do Dzielnicy VIII Dębniki, pod względem geograficznym należy do Wzgórz Tynieckich. Czyli jednego z najbardziej urokliwych i malowniczych rejonów miasta Krakowa.

Najbardziej charakterystyczne i rozpoznawalne miejsce w okolicy to Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, które znajduje się 1,8 km od inwestycji. Kolejne to Lasy Tynieckie, których granica znajduje się już 500 m. od Osiedla Bogucianka.

Bezpośrednio przy Osiedlu znajdują się przystanki lini autobusowej 203, natomiast autobus 112 zatrzymuje się 2 minuty od osiedla (1,2 km).

Apteka

5 min

Najbliższy sklep

5 min

Plac zabaw

0 min

Przystanek autobusowy

1 min

Futura Park

16 min

Żabka

5 min

Rynek Główny Kraków

25 min

Basen

7 min

Lotnisko

10 min

Kangurowe przedszkole
i szkoła

8 min

Szkoła publiczna

5 min

Okolica i atrakcje

W okolicy osiedla znajduje się park oraz kluby tenisowe. Wyłącznie dla mieszkańców osiedla dostępny będzie również teren rekreacyjno-wypoczynkowy o powierzchni ponad 30 arów w skład którego będzie wchodził plac zabaw, boisko, teren zielony i inne atrakcje do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu wraz z rodziną.

O rekreacji
i obiektach sportowych

Rejon Tyńca w Krakowie, gdzie znajduje się nasze osiedle, jest jednym z ważniejszych terenów rekreacyjnych miasta Krakowa. W okolicy znajdziecie Państwo wiele miejsc do uprawiania sportu i ogólnodostępnej rekreacji np:

Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA, Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny w Piekarach, Klub Tenisowy i Kompleks Wypoczynkowy w Kryspinowie,  Uczniowski Klub Tenisowy Podgórki Tynieckie. Centrum Wspinaczkowe Reni-Sport, J&J Sport Center, oraz Klub Sportowy Tyniec.

8

Obiektów sportowych
w okolicy

89

Kilometrów tras
rowerowych

Czyste powietrze

Osiedle Bogucianka położone jest w najbardziej zalesionej części Krakowa. Bezpośrednie sąsiedztwo lasu Tynieckiego i nieco dalsze Lasu Wolskiego, korzystnie wpływają na mikroklimat otoczenia. Nie małe znaczenie ma też wiatr zachodni, który regularnie oczyszcza powietrze w okolicy.

O możliwych
aktywnościach
i atrakcjach w okolicy

Bogucianka i jej najbliższe okolice to teren niemal stworzony do biegania, jazdy na rowerze, spacerów i rekreacji.

Trasy rowerowe

Region Tyńca to idealne miejsce na wycieczki rowerowe w otoczeniu natury. Warto zwrócić uwagę na szczególne walory krajobrazowe okolicy. Z murów klasztornych Opactwa Benedyktynów dobrze widać przełom Wisły, tak zwaną Bramę Tyniecką. Na drugi brzeg można przeprawić się promem, a raczej ciekawą drewnianą łodzią. Zabiera on pieszych i rowerzystów. Tuż obok znajduje się także rezerwat przyrody Skołczanka. Bije tu Źródło Świętojańskie, będące jedynym tego typu pomnikiem przyrody na terenie Krakowa. To piękna okolica wręcz wymarzona do pieszych spacerów i wycieczek rowerowych.